Mládež | Veda | Technika
               

Mestská robotická súťaž v Martine.

Zverejnené: 27.05.2019  |  Autor:  |  Kategória:

Dňa 20. mája 2019 sa v priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha, na Malej hore 3 v Martine konala Mestská  súťaž autonómnych robotov (MSAR - 2019), ktorú organizoval AMAVET klub 549 z Martina s finančnou podporou Mesta Martin v spolupráci s GVPT a  SCVČ Malá hora 3 Martin. Bola to súťaž v kategórii „Racing“ diaľkovo ovládaní roboti postavení z LEGO stavebníc a nelegových modelov.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

RoboCup Junior 2019 Slovensko

Zverejnené: 02.04.2019  |  Autor:  |  Kategória:

RoboCup Junior 2019 Slovensko

V dňoch 27. 3. 2019 až 29.3.2019 sa členovia AMAVET klubu 549 v Martine, žiaci Gymnázia V. Paulinyho Tótha Martin zúčastnili medzinárodnej súťaže RoboCup Junior 2019 Slovensko, ktorá sa konala v Liptovskom Mikuláši . ROBOCUP  je celoslovenské kolo medzinárodnej súťaže záujmovej činnosti, tvorivosti, vedomostí a zručností detí a mládeže v oblasti konštrukcie a programovania robotických, kybernetických systémov riadenia technologických procesov, spojená s prezentáciami pozvaných odborníkov v tejto oblasti.

Tereza Rafajová, Michal Miškolci a Tomáš Štefanov tvorili tím s názvom Fire Breathing Rubber Duckies (FBRD), ktorý súťažil v kategórii OnStage – tanec robotov. Vďaka vynikajúcim vedomostiam a zručnostiam žiakov v oblasti robotiky získali pekné 3. miesto. Týmto potvrdili, že venovať sa robotike a programovaniu vo voľnom čase prináša úspechy a skvelé výsledky, čo už tím v tomto zložení ukázal aj na celosvetovej súťaži v roku 2018, kde sa umiestnil v najnáročnejšej kategórii „Fire Fighting“ na treťom mieste medzinárodnej súťaže RoboRAVE International 2018 v Albuquerque, v Novom Mexiku, USA. Blahoželáme im k opätovnému úspechu!

 

 

Výsledky 4. ročníka súťaže RoboRAVE Slovensko 2018

Zverejnené: 26.10.2018  |  Autor:  |  Kategória:

Výsledky súťaže v PDF formáte si môžete stiahnuť tu.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Postupujúce tímy do finále RoboRAVE 2018

Zverejnené: 18.10.2018  |  Autor:  |  Kategória:

Do piatkového finále postúpilie tieto tímy - PDF si stiahnete tu.

Pozvánka na IV. ročník RoboRAVE Slovensko - 2018

Zverejnené: 27.04.2018  |  Autor:  |  Kategória:

Príď sa aj Ty pozrieť na Celoslovenskú súťaž autonómnych robotov RoboRAVE Slovensko - 2018, ktorá bude už tradične v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline, v dňoch 18. a 19. októbra 2018 (štvrtok a piatok). V tomto roku ale v Novej MENZE na ul. Vysokoškolákov 26. Pre včas prihlásených účastníkov je na súťaži zabezpečená strava a ubytovanie bezplatne a neplatí sa žiadny účastnícky poplatok, stačilo sa vopred včas (do 7.10. do 24:00 hod.) prihlásť a do Žiliny sa už len dopraviť. Samozrejme že s "vlastným" súťažným robotom.

Pravidlá pre IV. ročník robotickej súťaže - RoboRAVE Slovensko 2018 si môžeš prečítať nižšie, poprípade si ich v PDF formáte stiahni tu.

Presné súťažné podmienky jednotlivých výziev v ktorých sa bude súťažiť na Slovensku v roku 2018 sú zverejňované dole pri "PS2:" pričom vychádzajú z podmienok  RoboRAVE International:

https://www.roborave.org/challenges  

Prihlasovanie bolo ukončené, celkovo sa v termíne prihlásilo 38 tímov, z toho 4 tímy zo zahraničia.

Do jednotlivých výziev sa tímy prihlásili nasledovne ( niektoré tímy budú súťažiž vo viac ako jednej výzve):

a-MAZE-ing - Skvelé začiatky:         11

Justing - Súboj rytierov:                   11

Line Following - Doprava loptičiek:   10

SUMO - Zápas v kruhu:                   19

Fire fighting - Hasenie ohňa:            11

 Aj vďaka finančnej podpore MATADORu v tomto roku pridávame dve nové kategórie pre RoboRAVE Slovensko a to - a-MAZE-ing  (Skvelé začiatky) a Sumo (Zápas robotov v kruhu). Dúfame, že takto budú môcť súťažiaci absolvovať aj viac katgórii - výziev počas súťaže a budú môcť byť vyhodnotený za tzv."Triatlon" súťaží (pri zapojení sa do troch súťaží), za ktorý môžu získať ďalšie hodnotné ceny.

Aj v tomto roku sa v kategórii Fire Fighting - Hasenie ohňa bude súťažiť o nomináciu na celosvetové finále RoboRAVE International 2019, ktoré bude tento krát v Číne, cez letné prázdniny a to 19. až 22. júla 2019.

Príďte sa pozrieť, všetci ste vítaní!

Za Váš organizačný tím!

Jozef Ristvej, st.

PS1:

Všetci prihlásení účastníci si musia doniesť vyplnený "Súhlas dotknutej osoby", ktorého tlačivo si môžete stiahnuť tu, pričom vyplníte a podpíšete len tú časť, ktorá patrí pre Vás. V hornej polovici je tlačivo pre osoby mladšie ako 16 rokov, ktorým to podpisujú rodičia a dolná polovica tlačiva je pre osoby staršie ako 16 rokov, ktoré si Súhlas podpisujú samé (nariadenie GDPR).

Súťažné tímy, ktoré sa potrebujú ubytovať, prosím obratom vyplňte tabuľku s údajmi ubytovaných a pošlite ju čím skôr na e-mail: jozefristvej@amavet.sk !!! 

Ubytovávaní tiež si stiahnite a vyplňte  "PLNOMOCENSTVO" pre sprevádzajúcich učiteľov - vedúcich tímov so zoznamom neplnoletých členov tímov (doplňte si riadky, poprípade na druhú stranu pripojte zoznam k Plnomocenstvu, ktoré odovzdáte pri ubytovávaní. Bez plnomocenstva Vás na Inetrnáte UNIZA nebudú môcť ubytovať - Táto požiadavka Internátov vychádza z nariadenia GDPR od EÚ. 

Tlačivo - tabulku pre  údaje ubytovaných, si stiahnite tu, vyplnenú ju obratom pošlite na: jozefristvej@amavet.sk !!!

Tlačivo - PLNOMOCENSTVO pre sprevádzajúcich učiteľov pre neplnoletých ubytovaných, si stiahnite tu, potvrdené od školy - klubu (skrátka od vysielajúcej organizácie) priniesť na internát.

PS2:

Podrobnejšie pravidlá pre výzvu a-MAZE-ing v Slovenčine si stiahnete tu.

Dráha pre a-MAZE-ing je tu.

Podrobnejšie pravidlá pre výzvu Súboj rytierov v Slovenčine si stiahnete tu.

Podrobnejšie pravidlá pre výzvu Doprava loptičiek v Slovenčine si stiahnete tu.

Podrobnejšie pravidlá pre výzvu SUMO v Slovenčine si stiahnete tu.

Podrobnejšie pravidlá pre výzvu Hasenie ohňa v Slovenčine si stiahnete tu.

Program súťaže RoboRAVE Slovensko 2018 si môžete stiahnuť tu.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Festival vedy a techniky AMAVET 2017

Zverejnené: 08.11.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Jubileum objavovania talentov

V pondelok 6. novembra sa začal 14. ročník Týždňa vedy a techniky na Slovensku, kde jedným z hlavných podujatí je už 20. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. Žiaci, ktorí boli úspešní na krajských kolách v minulom mesiaci, predstavia svoje vedecké projekty v národnom finále od 9. do 11. novembra v bratislavskej Inchebe. Nad podujatím prevzala záštitu ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Odbornú garanciu nad festivalom má od jubilejného ročníka aj Slovenská akadémia vied. Organizátor, dvadsaťsedem ročné občianske združenie AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku, je živnou pôdou na objavovanie talentov v prírodovedných odboroch a tí najúspešnejší z festivalu reprezentujú Slovensko na najprestížnejších svetových súťažiach, kde dosahujú vynikajúce výsledky. Festival vedy a techniky AMAVET je jedným z podujatí siete vedeckých výstav Intel ISEF. Je aj národným kolom pre súťaž Európskej únie pre mladých vedcov do 20 rokov - EUCYS.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

AMAVET klub 549 - 29.9.2017 na Noci výskumníkov v Žiline

Zverejnené: 02.10.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Na Žilinskej Európskej noci výskumníkov 2017 v Žilinskom AUPARK Shopping Centre sa expozícia stavby a programovania autonómnych robotov z robotických stavebníc  AMAVET klubu 549 stretla s veľkým záujmom žiakov základných a stredných škôl.

Veľmi sa tomu tešíme, že do 9.10. 2017 sa opäť prihlásia aj noví žiaci na súťaž RoboRAVE Slovensko 2017 prostredníctvom sekcie RoboRAVE tejto webovej stránky - www.amavet.sk .

Program 3. r. RoboRAVE - SK -2017

Zverejnené: 25.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Program 3. ročníka „RoboRAVE SK“ – 2017:

Termín konania:  štvrtok 19. a piatok 20. októbra 2017

Miesto konania:  - Žilinská univerzita v Žiline – hlavný campus na ul. Univerzitná 1. v Žiline  - na mapke dole označené ako „A“

Ubytovanie : Na internáte univerzity ul. Vysokoškolákov 20 – na mapke dole označené ako „C“  (pravdepodobne blok F)

Strava a spoločná večera vo štvrtok o 18:30 v Novej Menze univerzity – na mapke dole označené ako „B“

Štvrtok 19. októbra 2017:

 9:00 hod.                        - začiatok registrácie - Žilinská univerzita v Žiline – hlavný campus na ul. Univerzitná 1. v Žiline  - „A“

                                            - príprava registrovaných tímov

12:00 – 14:00 hod.        - obed – v Novej Menze

od  13:00                          - možnosť ubytovať sa na internáte UNIZA v Žiline – ul- Vysokoškolákov 20.

14:00 -18:00 hod.          - súťaže jednotlivých tímov podľa kategórií povinnosť odjazdiť 10 jázd pre každý tím - hlavný campus na ul. Univerzitná 1. v Žiline  - „A“

18:30 hod                        - spoločná večera tímov (súťažiacich žiakov spolu s vedúcimi) - vo vyhradenej časti Novej Menzy „B“ – možnosť predstavenia sa jednotlivých tímov

21:00 hod.                       - predpokladané ukončenie programu prvého dňa

 

Piatok 20. októbra 2017

 7:00 –  8:30 hod.          - raňajky v Novej Menze

         do 9:00 hod.         - je potrebné uvoľniť izby na internáte - odubytovať sa

 9:00  - 11:00 hod.         - finálové súťaže najlepších tímov v jednotlivých výzvach

11:00 – 11:30 hod.        - ocenenie víťazov jednotlivých výziev

11:30 hod.                       - obed

12:00 hod.                       - predpokladané ukončenie súťaže

Dovidenia v Žiline!

Tlačová informácia: Mirka a Samko zažiarili aj v Číne, pridal sa aj Peter

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Vedecké talenty opäť z AMAVET-u

(Hangzhou – Bratislava, 24.08.2017)

V máji sme písali o svetovom úspechu sedemnásťročných stredoškolákov Miriam FERETOVEJ a Samuelovi SMOTEROVI z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove, ktorí získali na najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2017 úžasné druhé miesto. Mirka a Samko získali aj špeciálne ocenenie Special Awards a cenu od China Association for Science and Technology (CAST) a súčasne aj pozvanie od Čínskej asociácie pre vedu a techniku na najväčšiu celočínsku a medzinárodnú súťaž mladých vedcov CASTIC 2017 v meste Hangzhou, ktorá sa konala od 14. - 21. augusta 2017 v Číne. Ich spoločný projekt „Prírodné éterické oleje  v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor“ mal opäť farbu striebra. Vynikajúci výsledok! Druhé miesto, ku ktorému sa pridal aj strieborný Peter Škripko. Peter súťažil s projektom „Vplyv kremíka na zvýšenie tolerancie zasolenia pôd u Agropyron elongatum“. Na začiatku všetkého bol opäť AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku!

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: Mirka a Samko sú DRUHÝKRÁT SVETOVÍ

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Slovenský úspech na svetovej „olympiáde“ vedeckých talentov opäť z AMAVET-u

(Los Angeles – Bratislava, 22.05.2017)

Po desiatich dňoch opäť svetový úspech slovenských stredoškolákov z „liahne“ Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET! Sedemnásťroční Miriam FERETOVÁ a Samuel SMOTER z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove získali na najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2017 úžasné druhé miesto. V kategórii Animal Sciences uspeli so spoločným projektom „Prírodné éterické oleje  v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor“. Ich mená budú blúdiť vesmírom na asteroidoch, ktoré pomenovali po nich, čo je tiež jedna z foriem odmeny. V Los Angeles, Kalifornii, USA súťažilo 1800 súťažiacich v 17 kategóriách z viac ako 70 krajín sveta! Mirka a Samko získali aj špeciálne ocenenie Special Awards a cenu od China Association for Science and Technology (CAST) s finančnou odmenou.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: AMAVET opäť boduje na svetovej súťaži

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Horúca správa o úspechu slovenských študentov v USA

(Houstone, USA/Bratislava, 8. mája 2017, 13:30h)

Adrián Páleš, Filip Tomáška a Peter Škripko. Len sedemnásť až dvadsaťroční stredoškoláci a už majú za sebou svetový úspech. Ich um predčil mnohých rovesníkov a slovenská vlajka viala na počesť dvoch bronzových umiestnení na prestížnej celosvetovej projektovej olympiáde I-SWEEEP, International Sustainable World (Energy, Engineering & Environment) Project Olympiad v Houstone, štát Texas v USA. Súťaže sa zúčastnili ako víťazi národného finále Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorý už 19 rokov organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku a tohto roku v novembri bude jubilejný 20. ročník.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: Jubilejný Festival vedy a techniky AMAVET

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Živná pôda na objavovanie talentov

(Bratislava, 12.9.2017, NAJ)

Festival vedy a techniky AMAVET 2017, ktorý sa uskutoční  v priestoroch INCHEBY od 9. do 11. novembra 2017, ako jedno z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku, má už 20 rokov. To je aj maximálny vek súťažiacich, čo znamená, že najstarší účastník blížiaceho sa festivalu sa narodil so vznikom súťažnej prehliadky vedecko-výskumných a technických projektov žiakov. Festival má medzinárodný charakter vďaka účasti našich zahraničných partnerov z Belgicka, Ruska a Českej republiky. Festival vedy a techniky AMAVET je jedným z podujatí siete vedeckých výstav Intel ISEF. Je aj národným kolom pre súťaž Európskej únie pre mladých vedcov do 20 rokov - EUCYS. Organizátor, dvadsaťsedem ročné občianske združenie AMAVET, je živnou pôdou na objavovanie talentov v prírodovedných odboroch a tí najúspešnejší z festivalu reprezentujú Slovensko na najprestížnejších svetových súťažiach, kde dosahujú vynikajúce výsledky. Napríklad v posledných mesiacoch v USA a Číne, za čo žiaci Miriam Feretová, Samuel Smoter a Peter Škripko dostali aj písomnú gratuláciu od Predsedu vlády Slovenskej republiky „...za mimoriadny úspech a fenomenálne ocenenie...“. Poďakovanie dostala aj ich pedagogička z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove, členka AMAVET klubu RNDr. Miriam Feretová.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: MYSLI DOPREDU

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Slovenský úspech na svetovej „olympiáde“ vedeckých talentov opäť z AMAVET-u

(Phoenix – Bratislava, 16.05.2016)

V priebehu dvoch týždňov tretí svetový úspech slovenských stredoškolákov z „liahne“ Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET! Sedemnásťročná Janka Čorňáková z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove získala na najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2016 vynikajúce štvrté miesto. V kategórii Rastlinné vedy uspela s projektom „Potenciálne využitie sekundárnych rastlinných metabolitov v ochrane rastlín proti parazitom“. V Arizonskom Phoenixe USA súťažilo v 27 kategóriách 1 760 študentov zo 77 krajín sveta.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová infomácia: Stredoškoláci na stupni víťazov

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Úspešná reprezentácia Slovenska v americkom Texase

 (Houston - Bratislava, 10.5. 2016)

Miriam Feretová a Samuel Smoter. Len šestnásťroční stredoškoláci a už majú za sebou svetový úspech. Ich um predčil mnohých rovesníkov a slovenská vlajka viala na počesť dvoch bronzových umiestnení na prestížnej celosvetovej projektovej olympiáde I-SWEEEP, International Sustainable World (Energy, Engineering & Environment) Project Olympiad v Houstone, štát Texas v USA. Súťaže sa zúčastnili ako víťazí národného finále Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorý už 18 rokov organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: Úspešne na Týždni vedy a techniky na Slovensku

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Skončil sa 19. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET

(Bratislava, 14.11.2016, NAJ)

V nedeľu 13. novembra sa ukončil týždeň, kedy sa vede a technike dožičilo viac pozornosti ako počas celého roka. Najmä tí, ktorí sa starajú o jej rozvoj a popularizáciu, mali za uplynulý týždeň svoju „žatvu“. Nielenže zbierali úrodu v ume mladých žiakov a študentov, ale prezentovali výsledky nádejných mladých vedcov pred širokou verejnosťou. Jedným z hlavných podujatí bol už 19. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. Žiaci, ktorí boli úspešní na krajských kolách v minulom mesiaci, predstavili svoje vedecké projekty v národnom finále v bratislavskej Inchebe. Nad podujatím prevzal záštitu Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR a súčasne sa konal pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: Týždeň vedy a techniky na Slovensku s AMAVET-om

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Neformálnym vzdelávaním dávajú priestor rozvoju talentov

(Bratislava, 8.11.2016, NAJ)

V pondelok 7. novembra sa začal tradičný Týždeň vedy a techniky na Slovensku, kde jedným z hlavných podujatí je už 19. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. Žiaci, ktorí boli úspešní na krajských kolách v minulom mesiaci, predstavia svoje vedecké projekty v národnom finále od 10. do 12. novembra v bratislavskej Inchebe. Nad podujatím prevzal záštitu Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR a súčasne sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová informácia: CERN – TOVÁREŇ na SNY

Zverejnené: 21.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

(Bratislava, 12.11.2015, AMAVET, naj)

Príležitosť nahliadnuť do „továrne“, kde sa darí premieňať ľudské sny na reálne a užitočné produkty, budú mať študenti stredných škôl bez vycestovania za hranice Slovenska. Významní slovenskí „robotníci továrne“ v CERNe – Európskej organizácii pre jadrový výskum vo Švajčiarsku – zasadnú do lavíc popredných slovenských univerzít a poodkryjú pokrievku najväčšieho podzemného laboratória na svete. „Továreň na sny" študentom sprítomnia doc. Peter Chochula a prof. Karel Šafařík. Moderátorom diskusie bude popredný popularizátor vedy a teoretický fyzik doc. RNDr. Martin Mojžiš, PhD.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

12. ročník RoboTour 2017 je za nami.

Zverejnené: 19.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Cez predľžený upršaný víkend, od 15. do 17. septembra, sme v Žiline zažili 12. ročník medzinárodnej súťaže „delivery“ robotov - RoboTour 2017.

Úlohou pre robotov bolo z miesta nakládky do miesta vykládky prepraviť 5 l súdok piva.

Z prihlásených 15-tich tímov prišlo nakoniec 12, z ktorých sa 10  kvalifikovalo a nakoniec 9 naozaj súťažilo, nakoľko poľský tím sa nakoniec rozhodol zúčastniť inej súťaže „marsovských vozidiel“ v Poľsku.

Vyhral tím COGITO  zo Švajčiarskeha pred tímom JECC Fesl z Nemecka a tretím tímom Istrorobotics zo Slovenska.

Viac informácií na:

http://robotika.cz/competitions/robotour/2017/results/cs

Napísal: Jozef Ristvej, st.

Program "RoboTour 2017"

Zverejnené: 12.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Program „RoboTour 2017“, Žilina UNIZA a park Ľudovíta Štúra.

Piatok 15. septembra 2017  ( homologácia ):

14:00 - 18:00 registrácia - vstupná hala blokov E-F na internátoch Žilinskej univerzity Veľký diel.

14:00 – do cca 19:00 homologácia a testovanie v parku ĽŠ (po 19-tej hodine už bude v parku asi tma)

- v prípade nepriaznivého počasia bude homologáciu v priestoroch pred Zasadačkou vedeckej rady Žilinskej univerzity, vo vstupnej hale Novej MENZY.

Sobota 16. septembra 2017  (súťaž):

9:00 - 9:45 - nulový test – príprava na súťaž

10:00 - 11:00 - 1. beh súťaže

11:10 - 11:20 - prehľad a spresnenie pravidiel súťaže

11:30 - 12:30 - 2. beh súťaže

12:30 - 13:45 - individuálny obed

14:00 - 15:00 - 3. beh súťaže

15:10 - 15:20 - prehľad a spresnenie pravidiel súťaže 2. - (recenziu2)

15:30 - 16:30 - 4. beh súťaže

18:00 - 22:00 - stretnutie tímov spojené s večerou

                            (určené pre členov tímov a organizátorov)

Nedeľa 17. septembra 2017  (workshop a konferencia pre účastníkov v priestoroch Zasadačky vedeckej rady UNIZA v priestoroch Novej MENZY UNIZA)

9:00 - Otvorenie - PAIR 2017 a Robotour Workshop – v priestoroch Zasadačky vedeckej rady UNIZA

9:05 - Prezentácia víťaza Robotour - 1. miesto (do 25 minút)

9:30 - Nastavenie expozície pre vizuálnu navigáciu mobilných robotov (15 minút)

9:45 - Zlepšenie metrík na hodnotenie systémov SLAM (15 minút)

10:00 - opis tímu Robotour - 2. miesto (20 minút)

10:20 - opis tímu Robotour - 3. miesto (20 minút)

10:40 - prestávka na kávu

10:50 - Robotour slávnostné odovzdávanie cien

11:00 - 12:30 - Prezentácie RoboTurských tímov (každý 15 minút - 6 tímov)

12:30 - 13:30 - Prestávka na obed

13:30 - 15:00 - Prezentácie RoboTurských tímov (15 minút - 6 tímov)

15:00 - 15:45 - študentské prezentácie PAIR 2017 (15 minút každé - 3 x 15 minút)

16:00 – Predpokladané ukončenie.

12-ty ročník medzinárodnej súťaže autonómnych robotov „Robotour 2017“ bude v Žilinskom parku Ľudovíta Štúra v sobotu a nedeľu 16. a 17. septembra.

Zverejnené: 08.09.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Príďte sa aj Vy pozrieť na 12-ty ročník medzinárodnej súťaže autonómnych robotov ktoré vozia pivové súdky. Robotov navrhli a vyrobili študenti vysokých škôl z viacerých európskych štátov ( CZ, DE, CH, PL a SK).

Túto súťaž pod názvom „Robotour 2017“,  organizujeme v  spolupráci s ROBOTIKA.CZ  v Žiline, v parku Ľudovíta Štúra  -  16. a 17. septembra 2017 (v sobotu a nedeľu).

 

Predstavenie tohtoročných súťažných  tímov si môžete vopred pozrieť tu:

http://robotika.cz/competitions/robotour/2017/teams/cs

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Denné tábory so Zvedavými vedcami

Zverejnené: 07.07.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Pomocnú ruku pracujúcim rodičom podávajú animátori Asociácie pre mládež, vedu a techniku. V dennom tábore v Rači ponúknu školákom (ne) obľúbené prírodovedné predmety formou hry a stanú sa z nich ZVEDAVÍ VEDCI. Čakajú ich exkurzie vonku, ale aj bádateľské aktivity v klubovni. Atraktívne hry s kúzelnými javmi prírody v Centre vedy - Aurélium, stavanie robo-auta s odborníkmi z technickej univerzity, lodičky v Zálesí pod dohľadom skúsených inštruktorov a pozorovanie života na Malom Dunaji, turistika na Kamzík spojená s opekačkou. Denne zabezpečená desiata, obed, pitný režim, materiálne zabezpečenie, preprava, vstupné a samozrejme animátori. To všetko pre jedného prázdninujúceho školáka len za 80 eur od pondelka do piatku!

Vyškolených animátorov, dobrovoľníkov, hry, zábavu, poučenie, jednoducho zmysluplné využitie voľného času ponúkajú v AMAVET-e posledý júlový týždeň 24.7.-28.7.2017 a prvý augustový týždeň 31.7.-4.8.2017. Informácie a prihlášky získate na: lehotska@amavet.sk alebo telefonicky na 0905 506 312 a 02/555 76 532.

Na stiahnutie:

Všeobecné podmienky účasti

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

RoboRAVE - 2017 - 3. ročník robotickej súťaže je realitou

Zverejnené: 12.04.2017  |  Autor:  |  Kategória:

Vďaka finančnej podpore od MATADOR-u, skúseností nášho občianského združenia AMAVET, know - how ICM, n.o. z Martina a podpore od Žilinskej univerzity  je 3. ročník celoslovenskej súťaže RoboRAVE SK - 2017, pre školský rok 2017/2018  realitou.

Opäť sa stretneme na pôde Žilinskej univerzite v Žiline, v jej hlavnom kampuse na ul. Univerzitná 1, vo štvrtok a piatok 19. a 20. októbra 2017.

Vďaka spomínaným organizáciám bude účasť pre prihlásené tímy, ich trénerov a tiež organizátorov v tomto roku bezplatná.

Spresnené propozície pre súťaž si môžete stiahnuť  TU,

a prihlasovací formulár treba odoslať elektronicky najneskôr do pondelka 9.10.2017 na e-mail: jozefristvej@amavet.sk  a môžete si ho stiahnuť  zas TU.

V tomto roku je nová kategória aj pre študentov vysokých škôl "US" - University student, neprehliadnite

a prihláste sa aj Vy !!!

MYSLI DOPREDU

Zverejnené: 07.06.2016  |  Autor:  |  Kategória:

(tlačová informácia)

(Phoenix – Bratislava, 16.05.2016)

Slovenský úspech na svetovej „olympiáde“ vedeckých talentov opäť z AMAVET-u

V priebehu dvoch týždňov tretí svetový úspech slovenských stredoškolákov z „liahne“ Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET! Sedemnásťročná Janka Čorňáková z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove získala na najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2016 vynikajúce štvrté miesto. V kategórii Rastlinné vedy uspela s projektom „Potenciálne využitie sekundárnych rastlinných metabolitov v ochrane rastlín proti parazitom“. V Arizonskom Phoenixe USA súťažilo v 27 kategóriách 1 760 študentov zo 77 krajín sveta.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Stredoškoláci na stupni víťazov

Zverejnené: 07.06.2016  |  Autor:  |  Kategória:

(tlačová infomácia)

(Houston - Bratislava, 10.5. 2016)

Úspešná reprezentácia Slovenska v americkom Texase

Miriam Feretová a Samuel Smoter. Len šestnásťroční stredoškoláci a už majú za sebou svetový úspech. Ich um predčil mnohých rovesníkov a slovenská vlajka viala na počesť dvoch bronzových umiestnení na prestížnej celosvetovej projektovej olympiáde I-SWEEEP, International Sustainable World (Energy, Engineering & Environment) Project Olympiad v Houstone, štát Texas v USA. Súťaže sa zúčastnili ako víťazí národného finále Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorý už 18 rokov organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Celosvetový unikát vymysleli slovenské deti

Zverejnené: 07.06.2016  |  Autor:  |  Kategória:

(Tlačová informácia)

(Bratislava, streda, 27.04.2016)

Keď mali 14 rokov, mali nápad. Dnes majú takmer 17 a v rukách majú svoj prvý produkt: anorganickú chémiu hrou – ChemPlay

Spoločenskú stolovú hru ChemPlay, ktorá v roku 2015 upútala v prestížnych súťažiach dospelákov, vymysleli deti. Študenti Gymnázia Jura Hronca v Bratislave, Ivana Kravárová a Adrián Hegedűš sú autormi hry, ktorá je primárne určená deťom základných a stredných škôl na výučbu anorganickej chémie. Hru vymysleli ako 14-roční. Prispel k tomu aj Festival vedy a techniky AMAVET, kde sa umiestnili vo svojej kategórii na prvom mieste. Dnes majú 17 rokov a ich prvotná myšlienka je zhmotnená do nového výrobku, ktorý vstúpil na slovenský a český trh vzdelávacích hier. Stalo sa tak hneď po tom, ako ju dnes (v stredu, 27.4.2016) na pôde Gymnázia Jura Hronca v Bratislave pokrstili herci Alenka Ďuránová a Juraj Kemka. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Príbehy z AMAVET-u za 25 rokov

Zverejnené: 07.06.2016  |  Autor:  |  Kategória:

Tlačová informácia

(Bratislava, 4.02.2016, AMAVET, naj)

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) má za sebou 25 rokov plodného života. Od roku 1990 rozsieva zrnká do kyprej „pôdy“ vedomostí žiakov, študentov, jednoducho mladých ľudí. Nie každé vyklíči, nie z každého je zdravá rastlinka, nie z každého vyrastie veľký strom, ale z tých, čo strom vyrastie, je strom plný plodov.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Pozvánka na Trenčianske robotické dni 2016, ktorých súčasťou bude aj Celoslovenské kolo prvého ročníka súťaže autonómnych robotov RoboRAVE AMAVETu - 2015-2016.

Zverejnené: 27.02.2016  |  Autor:  |  Kategória:

Niekoľko mesiacov očakávané vyvrcholenie prvého ročníka jednej z nových celoslovenských súťaží, ktoré AMAVET v tomto období organizuje je už predo dvermi. Záujemci o účasť na tejto novej súťaži autonómnych robotov sa už od začiatku tohto roka môžu prihlasovať na webovej stránke organizátora 11. ročníka Trenčianskych robotických dní 2016  ( TRD-2016 )  - Strednej odbornej školy, Pod Sokolicami 14 v Trenčíne :  http://www.trencianskyrobotickyden.sk/ . Súťaž bude prebiehať v stredu 20. apríla 2016, v zmysle pravidiel súťaže vydaných AMAVETom ešte na začiatku školského roka 2015/2016. Môžete si ich pozrieť v článku nižšie ;-).

Na súťaže TRD 2016 sa môžu prísť pozrieť do trenčianskeho výstaviska Expo Center, a. s.  aj diváci so záujmom o robotiku a to nielen v stredu 20.4. poobede po 13-tej hodine na jednotlivé robotické výzvy  súťaže RoboRAVE, ale aj celý nasledujúci deň, kedy už od rána od 9-tej do 16-tej hodiny budú prebiehať súťaže v jednotlivých kategóriách robotických súťaží TRD-2016. Verte, bude tam mať čo vidieť a tiež môžete získať ďalšie inšpirácie pre prácu s deťmi.

Prihlášky do súťaží RoboRAVE a TRD-2016 treba najneskôr do 15. 4. 2016 vyplniť, stačí elektronicky a elektronicky poslať na e-mail organizátora celej akcie: sostn@sostn.sk.  Tak šup, šup do zosúťaženia.

Náklady na cestovné, ubytovanie a stravovanie prihláseným účastníkom súťaží uhrádza organizátor súťaží – SOŠ v Trenčíne a preto je naše odporučenie prihlásiť sa do oboch  súťaží do viacerých kategórií a robotických výziev.

Festival vedy a techniky 2015

Zverejnené: 24.09.2015  |  Autor:  |  Kategória:


Hlavné podujatie Týždňa vedy a techniky na Slovensku pošle nadaných žiakov do celého sveta!

ucastnici festivalu vedy

Nadaní žiaci v oblasti vedy a techniky sa môžu prihlásiť na celoštátnu súťažnú prehliadku Festival vedy a techniky AMAVET. Festival je jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Víťazi získajú nominácie na najprestížnejšiu súťaž mladých vedcov INTEL ISEF v USA.

loga organizatorov tyzdna vedy a techniky

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Nultý ročník robotickej súťaže RoboRAVE

Zverejnené: 26.11.2014  |  Autor:  |  Kategória:

Nultý ročník robotickej súťaže RoboRAVE na Slovensku úspešne prebehol.

V piatok 14. novembra 2014 sa v Bratislave na Prírodovedeckej fakulte uskutočnil 0-tý - ukážkový ročník súťaže autonómnych robotov - RoboRAVE, do ktorej sa prihlásili dva súťažné tímy.

Práve nízky počet prihlásených súťažných tímov v prípravnom ročníku súťaže potvrdil usporiadateľom správnosť rozhodnutia, že celoslovenské finále sa bude konať ako súčasť Festivalu vedy a techniky AMAVETu, ktorý bol v tomto roku organizovaný v dňoch 13. – 15. novembra ako hlavné podujatie týždňa vedy na Slovensku.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

TLAČOVÁ SPRÁVA: Žilina bude už onedlho hostiť mladých vedcov z celej Európy na Expo Sciences Europe 2014

Zverejnené: 20.08.2014  |  Autor:  |  Kategória:

BRATISLAVA, 18.8.2014 -  AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku získala poverenie od Európskej organizácie MILSET Europe, sídliacej v Bruseli, zorganizovať prestížnu celoeurópsku prehliadku a fórum prác Expo Sciences Europe  (ESE).  ESE sa koná každý párny rok. AMAVET ho bude organizovať už po druhý krát, po dvanástich rokoch, nakoľko ho úspešne zorganizoval v roku 2002. Sme radi, že máme tú česť zorganizovať túto veľkolepú prehliadku opäť a dokázať tak, že Slovensko je otvorené myšlienke popularizovať vedu a techniku, predstavujúcu budúcnosť nás všetkých.

 

Prestížnosť a hodnotu podujatia vyjadruje i fakt, že záštitu nad ním prevzal J. E. Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Expo Sciences Europe 2014 opäť na Slovensku

Zverejnené: 20.06.2014  |  Autor:  |  Kategória:

19.6.2014, Bratislava - Expo Sciences Europe (ESE) je celoeurópska prehliadka a fórum prác mladých vedcov, ktorá sa koná každý párny rok, vždy v inom štáte Európy. V roku 2012 sa ESE uskutočnilo v Tule, v Rusku, pričom sa jej zúčastnilo niekoľko stoviek účastníkov z viacerých krajín nielen Európy, ale prišli aj zástupcovia z iných štátov sveta.

Tento rok získal AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku, poverenie od Európskej organizácie MILSET Europe, sídliacej v Bruseli, zorganizovať už v priebehu roka 2014 prestížnu prehliadku a fórum prác Expo Sciences Europe  (ESE) opäť, po 12-tich rokoch na Slovensku, tento krát v Žiline, v priestoroch Žilinskej univerzity v dňoch 7. – 12. Septembra 2014. Myslíme si, že organizovanie hodnotnej a celosvetovo známej a uznávanej prehliadky vedeckých prác študentov stredných škôl z celej Európy je veľkým krokom nielen pre mladých ľudí, ktorých sa táto prehliadka vedeckých prác priamo dotýka, nielen pre Žilinu – srdce severného Slovenska, ale pre celé Slovensko, ktoré má možnosť i týmto spôsobom opäť dokázať že je „malou veľkou krajinou“. Na Slovensku už bol AMAVET-om v roku 2002, teda pred 12-timi rokmi organizovaný 4. ročník tejto prestížnej európskej prehliadky a fóra, vtedy v Bratislave.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Historicky najväčší slovenský úspech na Intel ISEF v USA. Mladá vedkyňa so zlatou medialou!

Zverejnené: 13.06.2014  |  Autor:  |  Kategória:

intel isefBratislava, 30.5. 2014 - Na najprestížnejšej svetovej súťaži vedeckých projektov stredoškolákov Intel ISEF, ktorá sa tento rok konala v dňoch 11. – 16. mája  v Los Angeles, v štáte Kalifornia, USA, Slovensko opäť zaznamenalo obrovské úspechy. Slovenskú republiku a AMAVET tento rok na súťaži v Spojených štátoch amerických reprezentovala výprava štyroch mladých nadaných vedcov, spomedzi ktorých jedna mladá vedátorka odchádzala z tohto prestížneho podujatia so zlatou medailou.

Mladá zástupkyňa našej krajiny – víťazka Festivalu vedy a techniky AMAVETu (FVaT) zaznamenala historicky najväčší úspech a zatiaľ najlepšie ocenenie v rámci Slovenska na tejto súťaži a zaradila sa tak medzi elitu nadanej mládeže v oblasti vedy a techniky z celého sveta.

 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa - Študenti zo Slovenska zaznamenali obrovské úspechy na olympiáde I-SWEEEP v USA so svojimi vedeckými projektmi – Získali zlato i bronz!

Zverejnené: 13.05.2014  |  Autor:  |  Kategória:

Bratislava, 13.5.2014 - Aj v tomto školskom roku umožnila Asociácia pre mládež, vedu a techniku - AMAVET trom študentom, víťazom celoslovenského Festivalu vedy a techniky, organizovaného každoročne AMAVETom v novembri, zúčastniť sa celosvetovej Olympiády projektov I-SWEEEP - International Sustainable World (Energy Engineering Environment) Project Olympiad, organizovanej v Spojených štátoch, v meste Houston, v štáte Texas, ktorá  sa tento rok uskutočnila v dňoch 30. apríla – 5. mája 2014 a pre týchto mladých vedátorov sa nepochybne stala významným a trvalo dôležitým medzníkom v ich živote.

isweeepSlovenskú republiku a AMAVET na olympiáde I- SWEEEP reprezentovali:

Martin Ferianc z Gymnázia Jura Hronca, Novohradská 3, Bratislava s projektom Aktívna a pasívna rekuperácia vzduchu a tímový projekt študentov Gorazda Štiebera so spoluautorom Gabrielom Nagym z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského, Zbrojničná 3, Košice s projektom Experimentálne štúdium plazmového výboja v plyne.

Na jednej z najprestížnejších celosvetových Olympiád vedecky zameraných projektov nominovaní študenti obstáli priam výborne. Gabriel Nagy a Gorazd Štieber z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského získali bronzovú medailu v kategórii Energy za svoj projekt Experimentálne štúdium plazmového výboja v plyne a Martin Ferianc obdržal zlatú medailu v kategórii Engineering a súčasne špeciálnu cenu Texasského centra pre supravodivosť - Texasskej univerzity za jeho projekt Aktívna a pasívna rekuperácia, v ktorom skúmal možnosti novonavrhnutého tepelného čerpadla, ktorého princíp si dáva práve patentovať.

 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa - Junior Internet úspešne ukončil svoj 9-ty ročník

Zverejnené: 12.04.2014  |  Autor:  |  Kategória:

Junior InternetBratislava, 3.4.2014 - Finalisti slovenského Junior Internetu sa stretli v Bratislave v dňoch 28. – 29. marca 2014, aby porovnali svoje sily a prezentovali svoje webové projekty pred ôsmimi členmi hodnotiacej komisie i širokou verejnosťou či víťazmi českého Junior Internetu, ktorí prijali pozvanie na slovenskú konferenciu. Predsedom hodnotiacej komisie bol Ľuboš Demovič zo Zones.sk.

 Aj tento ročník Junior Internetu prebiehal na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU. Počas súťažnej konferencie si hodnotiaca komisia vypočula prezentácie vyše 60 mladých programátorov, dizajnérov a blogerov s ich zaujímavými projektmi a prácami, ktoré boli vybrané spomedzi  170 registrovaných webov, grafík a textov. Súťažiaci mali vyhradené 3 minúty na to, aby ukázali najsilnejšie stránky svojej práce. Súťažili v šiestich kategóriách – JuniorWEB, JuniorDESIGN, JuniorTEXT, JuniorAPP, JuniorERB a v tohtoročnej novinke JuniorLEARN. Mimo súťaže odprezentovali svoje víťazné práce aj českí účastníci a výhercovia českého Junior Internetu.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa - Na súťaži Junior Internet sa už onedlho predstavia mladí internetoví nadšenci

Zverejnené: 18.03.2014  |  Autor:  |  Kategória:

Junior InternetBRATISLAVA, 18.3.2014 – V piatok a sobotu, v dňoch 28. – 29. marca prebehne v priestoroch budovy Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave už deviaty ročník národnej konferencie Junior Internet. Počas oboch dní bude hlavným bodom programu prezentovanie postupujúcich projektov z oblasti webových stránok, počítačovej grafiky a dizajnu, aplikácií či textov na tému „Sloboda na internete“. Každý súťažiaci bude mať priestor zaujať porotu počas troch minút, v ktorých bude mať za úlohu vystihnúť všetky silné stránky svojho projektu. 

V tomto ročníku sa hodnotiacej komisii ale aj širokej verejnosti predstaví 70 zaujímavých projektov, ktorých porota vybrala zo 168 registrovaných projektov mladých ľudí so záujmom o informačné technológie. V jednotlivých kategóriách postúpilo do finále slovenského Junior Internetu nasledovné množstvo projektov:

JuniorAPP (9), JuniorDESIGN (20), JuniorERB (6), JuniorLEARN (5), JuniorWEB (24), JuniorTEXT (6).

Otvorenie súťažnej konferencie je plánované na piatok, 28.3.2014 o 11:00 hod.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa

Zverejnené: 05.12.2013  |  Autor:  |  Kategória:

Tlačová správa

16. ročník Festivalu vedy a techniky 2013 veľmi úspešný

Bratislava, 22.11.2013 - Festival vedy a techniky sa i tento rok uskutočnil v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v dňoch 14. – 16. 11. 2013. Túto súťažnú prehliadku vedecko-technických projektov mladých ľudí – žiakov stredných a základných škôl zorganizoval AMAVET  počas prebiehajúceho Týždňa vedy na Slovensku.

O prestíži celoštátnej prehliadky projektov mladých vedátorov svedčí i fakt, že záštitu nad týmto podujatím prevzal významný mikrobiológ, vedec, ale hlavne srdečný človek, rodený Slovák žijúci a pôsobiaci v USA, prof. Ján Vilček, držiteľ prestížneho ocenenia za technologický pokrok National Medal of Technology and Innovation, ktoré vo februári 2013 prebral priamo z rúk amerického prezidenta Baracka Obamu. Ján Vilček otvoril podujatie svojim videom, ktorým sa prihovoril všetkým účastníkom podujatia na Otváracom ceremoniáli a i keď sa ho priamo nezúčastnil, vďaka jeho krásnemu príhovoru mali všetci pocit, že je tam s nimi.

 Tri dni svoje projekty (celkovo ich bolo 77) obhajovalo spolu 114 súťažiacich z rôznych kútov Slovenska, ktorých projekty postúpili do celoštátneho kola a mohli sa tak zúčastniť tejto jedinečnej prehliadky.  So svojimi projektmi (13) sa Festivalu vedy a techniky 2013 zúčastnilo aj 27 členov našich partnerských organizácií zo Španielska, Belgicka a Ruskej federácie, čím sa vytvoril priestor na vytvorenie medzinárodných priateľstiev či už tradičnú vzájomnú výmenu skúseností.

Hmatateľné obrovské nadšenie, snaha i emócie účastníkov ako aj úprimná radosť hodnotiteľov z množstva kvalitne vypracovaných prác a projektov sa niesli celým priebehom podujatia. Podujatie vyvrcholilo zatváracím ceremoniálom, na ktorom sa po oprávnene zdĺhavej porade hodnotiacej komisie predniesli očakávané výsledky. Sme veľmi radi, že sme mohli mnoho projektov oceniť nielen hodnotnými vecnými cenami, oceneniami Prírodovedeckej fakulty UK ako aj dekana tejto fakulty, ale aj cenou  americkej spoločnosti INTEL, cenou Slovenských elektrární, člena skupiny Enel či cenou prof. Jána Vilčeka. Najväčšími víťazstvami sú určite umiestnenia na medzinárodných súťažiach v Európe a  v USA. Postúpiť sa rozhodla hodnotiaca komisia celkovo 19 súťažiacich so 14 projektmi. Emócie, ktoré zatvárací ceremoniál vyvolal boli také silné, že zasiahli snáď každého, kto sa na ňom nachádzal. Spokojnosť účastníkov, ich učiteľov či rodičov bola pre nás organizátorov tou najväčšou odmenou. A čo sa týka samotných účastníkov, odmenou im je už len účasť na Festivale vedy a techniky, pretože ich učí nebáť sa vystúpiť z radov, tvoriť, experimentovať, zlepšovať sa a bojovať o svoje miesto medzi najlepšími mladými vedcami z celého sveta, takisto ako je hnacou silou pre nás a presvedčením o tom, že organizovať takéto podujatia sa naozaj oplatí.

Prehľad o vecne ocenených projektoch ako aj postupoch  na zahraničné súťaže nájdete tu:  http://festivalvedy.sk/read_post.php?id=1231:Vysledky-Festival-vedy-a-techniky-2013

Fotogaléria Festivalu vedy a techniky 2013: http://foto.amavet.sk/index.php?/category/143

PARTNERI PODUJATIA:

partneri

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

Tlačová správa

Zverejnené: 11.11.2013  |  Autor:  |  Kategória:

Už len pár dní do otvorenia Festivalu vedy a techniky 2013

Bratislava, 8.11.2013 - Už čoskoro vypukne prestížna celoštátna prehliadka vedecko-technických projektov žiakov stredných a základných škôl s názvom Festival vedy a techniky  (ďalej len FVaT). Na podujatí privítame 122 účastníkov z celého Slovenska, ktorí spolu predstavia 83 vybraných projektov v 11 vedecko-technických kategóriách. Zahraničných projektov bude 13 a predstaví ich spolu 20 účastníkov zo Španielska, Belgicka a Ruska .

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa Festival vedy a techniky 2013

Zverejnené: 17.09.2013  |  Autor:  |  Kategória:

AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku realizuje počas novembrového TÝŽDŇA VEDY na Slovensku celoslovenskú prehliadku vedeckých prác mladých ľudí

Festival vedy a techniky 2013,

ktorý sa uskutoční v Bratislave 14.11.-16.11.2013, v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského.

Festival vedy a techniky je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie. Ich projekty hodnotí komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.

Na Festival vedy a techniky spravidla prijímajú pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Belgicka, Španielska, Českej republiky a Ruska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie medzinárodného priateľstva medzi mladými ľuďmi s podobnými záujmami.

Záštitu nad podujatím prevzal prof. Ján Vilček, držiteľ prestížneho ocenenia za technologický pokrok – National Medal of Technology and Innovation, ktoré si prevzal z rúk amerického prezidenta Baracka Obamu vo februári 2013.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa - Festival vedy a techniky 2013

Zverejnené: 11.09.2013  |  Autor:  |  Kategória:


AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku realizuje počas novembrového TÝŽDŇA VEDY na Slovensku celoslovenskú prehliadku vedeckých prác mladých ľudí

Festival vedy a techniky 2013,

ktorá sa uskutoční v Bratislave 14.11.-16.11.2013, v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského.


Festival vedy a techniky je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie. Ich projekty hodnotí komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.

Na Festival vedy a techniky spravidla prijímajú pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Belgicka, Španielska, Českej republiky a Ruska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie medzinárodného priateľstva medzi mladými ľuďmi s podobnými záujmami.

Záštitu nad podujatím prevzal prof. Ján Vilček, držiteľ prestížneho ocenenia za technologický pokrok – National Medal of Technology and Innovation, ktoré si prevzal z rúk amerického prezidenta Baracka Obamu vo februári 2013.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa – Junior Internet na Slovensku pozná svojich víťazov

Zverejnené: 08.04.2013  |  Autor:  |  Kategória:

BRATISLAVA, 19.3.2013 - Finalisti slovenského Junior Internetu sa stretli v Bratislave, hostila ich iba mesačná budova Fakulty informatiky a informačných technológií STU. Počas súťažnej konferencie si komisia vypočula prezentácie 48 mladých programátorov, dizajnérov a blogerov, ktorí boli vybraní z takmer 230 prihlásených. Súťažiaci mali iba 3 minúty, aby ukázali najsilnejšie stránky svojej práce. Komisiu nakoniec presvedčili tieto mladé talenty:

JuniorWEB + JuniorERB (komisia sa rozhodla kategórie spojiť)

 1. Marek Pukaj http://happypath.sk/ 
 2. Kevin Procházka http://magickakuchyna.eu/ 
 3. Ondrej Krumlovský http://autizmus.yw.sk/ 
  Špeciálne ocenenie - Marek Dlugoš http://www.hostmeinca.com 

JuniorDESIGN

 1. Daniel Jahôdka
 2. Matúš Gerát http://www.riseofsparta.sk 
 3. Lukáš Bobor
  Špeciálne ocenenie - Michal Moronga

JuniorAPP

 1. Jakub Kšiňan
 2. Martin Hošták
 3. Adam Hano
 4. Adrián Matejov

JuniorTEXT

 1. Daniela Peticová
 2. Ľubomír Štefko
 3. Miloš Gatial

Cena dekana Fakulty informatiky a informačných technológií STU

Súčasťou programu boli aj prednášky odborníkov z firiem a univerzít. Tomáš Hála z webhostingovej spoločnosti ACTIVE24 rozprával o tréningu na obranu pred útokmi, ktoré nedávno zažili aj na vlastnej koži v Českej republike. Za hosťujúcu fakultu informatiky STU prednášal Michal Barla na tému sémantického webu. Andrej Ferko z matfyzu veľmi zaujímavo vysvetlil čo je nutné zakomponovať do webu, aby bol úspešný. Nezabudnime ani na Google technology user group, ktorej členovia pripravili workshop o tvorbe aplikácií pre Android a intro k tvorbe webových stránok pre začiatočníkov. Ivan Kopcík z Websupportu sa zo svojej pozície vedúceho vývojového tímu pokúsil poukázať na to, čo je dôležité pri pracovnom pohovore v IT.

Tohtoročná konferencia bola veľmi inšpiratívna a pre organizátora – AMAVET prichádza veľmi príjemné obdobie spracovávania výsledkov. Pripravuje sa virtuálne expo s prezentovanými projektmi, online prednášky pre tých, ktorí nemohli prísť a veľa ďalšieho

Ďakujeme všetkým partnerom vďaka ktorým sa podujatie mohlo zorganizovať už po ôsmykrát. Generálnym partnerom bolo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, hlavnými partnermi sa pre tento rok stala Fakulta informatiky a informačných technológií STU, ACTIVE24 a O2 Think big. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na FIITke opäť o rok.

 

 

O Junior Internete – súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich. Každoročne konferencia prebieha vo všetkých krajinách V4 a najlepší sa stretnú na medzinárodnom sympóziu, vždy v inej krajine. www.juniorinternet.sk

O AMAVETe - Asociácia pre mládež, vedu a techniku je záujmové občianske združenie s orientáciou na mladých ľudí, popularizáciu vedy a techniky. Združuje 4000 žiakov v kluboch na území celého Slovenska. Medzi hlavné aktivity patrí organizovanie Festivalu vedy a techniky, konferencie Junior Internet a ciest za vedou okrem iného do vedeckého centra CERN. www.amavet.sk

Michal Valiček
valicek@amavet.sk
+421 948 345 177
amavet.sk juniorinternet.sk
festivalvedy.sk superleto.sk

TLAČOVÁ SPRÁVA-Junior Internet už 15. marca v novom slovenskom Silicon Valley

Zverejnené: 11.03.2013  |  Autor:  |  Kategória:

docstiahnuť word dokument  docstiahnuť pdf dokument

BRATISLAVA, 11.3.2013 – V piatok, 15. marca bude nová budova Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave hostiť ôsmy ročník konferencie Junior Internet. Hlavným bodom programu budú prezentácie vybraných mladých talentov s projektmi v oblasti webových stránok, počítačovej grafiky, aplikácií či blogov. Každý Súťažiaci bude mať za úlohu zaujať porotu počas iba troch minút, kedy musí stihnúť vystihnúť všetky silné stránky svojej prihlásenej práce.

To najlepšie zo seba sa bude snažiť predviesť približne 60 mladých finalistov, ktorých porota vybrala z presne 230 registrovaných mladých ľudí so záujmom o informačné technológie. Tí prihlásili 51 webových stránok, 147 grafických prác, 5 aplikácií a 53 textov.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa - Junior Internet spustil registráciu mladých IT talentov.

Zverejnené: 09.01.2013  |  Autor:  |  Kategória:

BRATISLAVA, 9.1.2013 – V rámci projektu Junior Internet, ktorý už osem rokov spája mladých počítačových nadšencov, sa aj tento rok uskutoční národná konferencia v Bratislave. Mladí programátori, grafici, blogeri ukážu svoje schopnosti a tí najlepší sa spolu s víťazmi z Poľska, Maďarska a Česka stretnú na sympóziu v Prahe. Vo všetkých hlavných mestách Višegradu sa počas marcových víkendov postupne odprezentujú mladí ľudia, ktorí napriek lákadlám ostali využívať počítač hlavne na sebarealizáciu a tvorivú činnosť. Súťažiaci majú možnosť prihlásiť svoje práce na stránkach www.juniorinternet.sk do 17. februára 2013.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

15. ročník Festivalu vedy a techniky 2012 dopadol nad očakávania

Zverejnené: 17.11.2012  |  Autor:  |  Kategória:

Festival vedy a techniky 2012Ako jeden z organizátorov môžem povedať, že i keď to nebol môj prvý „Festival“ bol jedným z tých najkrajších, najemotívnejších, najvtipnejších a najtalentovanejších. A nie je to len môj názor. Už počas hodnotenia som si všímala členov hodnotiacej komisie ako neveriacky krútia hlavami nad schopnosťami tých úžasných mladých ľudí, ktorí im tam predstavovali tie neuveriteľné objavy, výskumy a prezentovali výsledky svojej užitočnej práce či nápadov. „Tento rok to bude naozaj ťažké“ – to bola veta, ktorú som počula nie jeden krát od hodnotiteľov a to, čo som aj ja zbežne videla, keď som prechádzala okolo projektov ma presvedčilo, že to skutočne nehovoria len tak. O prestížnosti prác, ktoré sa na tohtoročnom Festivale vedy a techniky prezentovali svedčí i vysoká návštevnosť škôl z rôznych kútov Slovenska, ktorých žiaci si nenechali ujsť možnosť vidieť a zažiť atmosféru tejto súťaže a možno sa aj v rámci týchto hostí nájdu budúci súťažiaci, ktorí nás o rok prekvapia a ohromia svojim talentom.

FOTOGALÉRIA 1

FOTOGALÉRIA 2

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Tlačová správa

Zverejnené: 18.09.2012  |  Autor:  |  Kategória:

 

AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku realizuje počas novembrového TÝŽDŇA VEDY prehliadku vedeckých prác mladých ľudí

 

Festival vedy a techniky 2012,

ktorý sa uskutoční v Bratislave 8.11.-10.11.2012, v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského.

 

 

Festival vedy a techniky je celoštátnou súťažnou prehliadkou určenou pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú
svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie hodnotiacej komisii, zloženej z odborníkov z rôznych vedeckých a technických oblastí.

Na Festival vedy a techniky tento rok prijali pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Belgicka, Španielska, Českej republiky a Ruska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie medzinárodného priateľstva medzi mladými ľuďmi s podobnými záujmami.

 

Záštitu nad podujatím prevzal prof. Douglas Dean Osheroff, držiteľ Nobelovej ceny za fyziku, ktorého korene siahajú na Slovensko.

 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Vyhlásenie nového ročníka Krajských festivalov vedy a techniky

Zverejnené: 17.07.2012  |  Autor:  |  Kategória:

Festival vedy a techniky

Asociácia pre mládež, vedu a techniku - AMAVET vyhlasuje ďalší ročník podujatia s názvom: Krajský festival vedy a techniky 2012. Tento rok sa okrem už tradične zúčastnených krajov (Banskobystrického, Žilinského a Košického)  premiérovo pripája aj Prešovský kraj.

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl so záujmom o vedu a techniku. Na vybraných účastníkov čakajú hodnotné ceny, no najmä možnosť prezentovať svoju prácu na národnom kole Festivalu vedy a techniky 2012 v Bratislave. Prihlásiť a zaregistrovať sa môžete podľa územnej príslušnosti k jednotlivým krajom a bližšie informácie získate tu

Tlačová správa - Stretnite sa s nositeľom Nobelovej ceny

Zverejnené: 04.06.2012  |  Autor:  |  Kategória:

doc icon tlačová správa v doc (MS Word)   pdf icon tlačová správa v pdf (Acrobat reader)   jpg icon pozvánka v jpg

Logo Enel logo AMAVET

 

04. júna, Bratislava – Profesor Douglas D. Osheroff, nositeľ Nobelovej ceny za fyziku, navštívi v dňoch 24. až 29. júna Slovensko. Na pozvanie OZ AMAVET a spoločnosti Slovenské elektrárne, člena skupiny Enel, sa 25. júna 2012 stretne v aule Aurela Stodolu na Strojníckej fakulte STU v Bratislave so žiakmi základných a stredných škôl na podujatí Hodina otázok. Cieľom stretnutia je vytvoriť priestor pre popularizáciu vedy medzi mladými ľuďmi.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Junior Internet v marci predstaví projekty stredoeurópskej IT mládeže

Zverejnené: 09.01.2012  |  Autor:  |  Kategória:

docstiahnuť word dokument  docstiahnuť pdf dokument

09. januára 2012, Bratislava - V marci, mesiaci knihy a internetu sa vo všetkých krajinách strednej Európy stretnú mladí ľudia so zápalom v informačných technológiách a počítačovej grafike. Hodnotiace komisie v Česku, Poľsku a Maďarsku vyberú tých najlepších, ktorých pozve organizátor slovenského Junior Internetu – AMAVET v spolupráci s IAB Slovakia na konferenciu v Bratislave. Tá bude už po tretíkrát nielen národným finále ale aj medzinárodným sympóziom, ktoré vytvorí priestor na diskusiu najlepších mladých programátorov a grafikov z rôznych krajín. Sympózium je rodiskom nových myšlienok a medzinárodných partnerstiev.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU