Minister Juraj Draxler ocenil pedagógov za mimoriadne úspechy
               

Minister Juraj Draxler ocenil pedagógov za mimoriadne úspechy

Dátum: 04.04.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Učitelia a pedagogickí zamestnanci si ešte pred Veľkou nocou v utorok 22. februára v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa Dňa učiteľov, prevzali z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera ocenenia za mimoriadne úspechy vo svojej pedagogickej práci. Veľké i Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy dostalo celkovo 62 učiteľov a pracovníkov v školstve. Medzi inými aj vedúca klubu AMAVET Mgr. Jana Legartová.

      Ako uviedol vo svojom príhovore Draxler, dobrý učiteľ sa vie s dieťaťom a mladým človekom rozprávať, vie mu načúvať. "Vie mu dať ambície, nádej a povzbudenie, že si bude vedieť nájsť cestu vo veľkom svete," povedal pred ocenenými učiteľmi šéf rezortu školstva.
      Minister taktiež pripomenul, že školstvo a náš systém vzdelávania má veľa aspektov, ktoré potrebujú zmeny. "Nie čiastkové, ale poctivý dlhodobý reformný plán postupného zvyšovania kvality aj financií," dodal. Na to, aby niečo také mohlo fungovať, potrebuje školstvo podľa jeho slov nielen osvietené vedenie ministerstva, ale aj spoluprácu reprezentantov školského prostredia.
      Medaily sv. Gorazda udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života od roku 1999. Dostávajú ich tí, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov. Ide o najvyšší stupeň ocenenia v rezorte školstva.

Medzi 62 pracovníkmi bola ocenená Ďakovným listom aj Mgr. Jana Legartová učiteľka na Gymnáziu v Krompachoch za výborné výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese a za vynikajúce výsledky v práci s nadanými žiakmi. To potvrdzuje Janka Legartová aj ako vedúca klubu AMAVET č. 727 v Krompachoch. Blahoželáme!

Zdroj: TASR