Amaveťáci na SP v Krakowe
               

Amaveťáci na SP v Krakowe

Dátum: 09.09.2015  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

krakowMladí modelári z Amavet klubu č. 808 sa zúčastnili Svetového pohára v Poľskom Krakowe. Súťaž sa lieta bez rozdielu veku (Sa J sú hodnotení spoločne).  SP počtom pretekárov patrí medzi jeden z najväčších pohárov.Tohto roku sa ho zúčastnilo 60 pretekárov z Bulharska, Bieloruska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Českej republiky, Švajčiarska, Slovenska a Poľska. Lietalo sa šesť kategórii. 

Naši chlapci súťažili v troch kategóriách S4,S6 a S9. Počasie bolo premenlivé, dvakrát bola súťaž prerušená pre silný dážď.
Umiestnenie našich chlapcov bolo nasledovné:
S4 – M. Mitaš 35m, J.Holobradý42m, M.Urban 45m.
S6 – Mitaš 51m, Holobradý 52m, Urban 60m
S9 – Holobradý 22m, Urban 26m, Mitaš 34m.
Bohužiaľ niekoľko modelov sa nám nepodarilo nájsť vo vysokej tráve a nemohli sme dolietať posledné kolá súťaží. Chlapci budú musieť počas prázdnin postaviť nové modely, nakoľko nás ešte čaká SP v Slovinskej Ljubljane. Naši mladí pretekári dostali aj ponuku od trénera slovenskej reprezentácie na nadchádzajúce ME. Nakoľko sa však konajú v Ukrajinskom Ľvove, rodičia výjazd mladých modelárov nepovolili. V klube sa nám však podarilo vytvoriť družstvo maketárov (3 súťažiaci) Aktuálne sa v klube snažíme aby chlapci mohli pretekať aj v kat. S8D – rádiom riadený model a aby mohli súťažiť nielen ako jednotlivci ale i ako družstvo. Máme ponuku od našich českých kamarátov na pobyt v klube Krupka, kde by sa naučili stavať modely rakiet pomocou novej technológie a tiež by sa učili lietať s tréningovým modelom raketoplánu. Ponuka je v štádiu riešenia a radi by sme ju využili ešte počas týchto prázdnin.
Súťaž bola zrealizovaná s finančnou podporou MŠ-SR a mesta Partizánske.

Mgr. Janka Kajanová, vedúca AMAVET klubu č. 808