Didaktická hra ChemPlay si hľadá cestu na svet
               

Didaktická hra ChemPlay si hľadá cestu na svet

Dátum: 09.09.2015  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

bruselProjekt „ChemPlay, alebo Anorganická chémia hrou“ zaujal už v roku 2014 porotu na Festivale vedy a techniky, ktorý každoročne organizuje AMAVET. Deti pretavili do praxe myšlienku, že teóriou chémie sa dá učiť zábavnou formou a vysvetľovať jucelkom jednoducho . Projekt vtedy získal svoje prvé ocenenia, za nimi prišli ďalšie.

Najväčším ocenením je však záujem pedagógov aj detí. ChemPlay prináša do vyučovania „nudnej teórie“ pestrosť a hravosť. Nejde však len o zábavu. Základným poslaním je naučiť a dôkladne precvičiť učivo anorganickej chémie.

Ak chce učiteľ vedieť, do akej hĺbky deti ovládajú učivo, s ChemPlay to zistí za pár minút.

Amavet klub č.959 a OZ SOVA sa dlhodobo snažia o propagáciu a prezentáciu projektu na Slovensku aj v zahraničí.A prečo by malo ostať len pri oceneniach, keď je tu reálny záujem učiteľov dostať hru až k deťom do školských lavíc?

Na to však potrebujeme dostatočný štartovací kapitál. Napriek niekoľkým sponzorom, ktorí hru finančne podporili, stále nemáme „šporkasu“ naplnenú.

Rozhodli sme sa preto zorganizovaťcrowdfundingovú kampaň cez StartLab s mottom Obdaruj svoju školu!

Naraz tak môžete podporiť realizáciu super nápadu, obdarovať svoju (starú) školu novou didaktickou pomôckou a zároveň deťom uľahčiť pochopenie učiva a spestriť im hodiny chémie na školách.

Prípravu kampane môžete už teraz sledovať na https://www.startlab.sk/projekty/25-chemplay-chemia-hrou-/.

Rozbehneme to v priebehu septembra, povedzte to aj iným!

Čerstvé info nájdete aj na facebookovej stránke ChemPlay.

 

Maroš Blažek

Amavet klub č.959

sponzori