Exporecerca Jóve v Barcelone
               

Exporecerca Jóve v Barcelone

Dátum: 10.04.2015  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

barcelonaV dňoch 26.3. – 29.3. sme sa zúčastnili výstavy XVI Exporecerca Jove v Barcelone s projektom Grizly – bezpečnostná autentifikácia, s ktorým sme na slovenskom Festivale Vedy a Techniky získali ocenenie Intel Excellence in Computer Science a tak isto postup na spomínané expo v Španielsku.

Akcia sa konala v priestoroch Univerzity Ramona Llulla. Ako to na podobných výstavách býva zvykom, bolo tam množstvo zaujímavých a kvalitných projektov, popri domácich aj francúzskych, belgických, niekoľko z Peru, Mexika a z ďalších krajín. Náš projekt zaujal tiež, tak porotu, ako aj návštevníkov a ostatných súťažiacich. Často sme sa dostali k veľmi produktívnym rozhovorom, počuli sme slová obdivu a chvály, ale počas troch dní sme sa stretli aj s „nechápavými grimasami“ :-).

Čo sa týka organizácie, chýbal nám nejaký program, či už workshop alebo návšteva neďalekého technického múzea, ktorá mohla byť naozaj zaujímavá. Našťastie o zaujímavých ľudí a originálne projekty núdza nebola. Angličtina súťažiacich bola napriek našim predsudkom na veľmi dobrej úrovni, a tak sme voľný čas strávili objavovaním množstva nových informácií a zistení. 

Tomáš Kortiš, Filip Čonka, Jozef Ondriga
Gymnázium Ľudovíta Štúra, Zvolen

barcelona

barcelona