Informujte o aktivitách AMAVETu a nových udalostiach vo svete mládeže aj vedúcich krúžkov, svojich členov, priateľov, či známych - nezabudnite im tento newsletter preposlať!
Nezobrazuje sa tento newsletter správne? Otvorte v prehliadači.

michal valicek

Milí priatelia,

marec je mesiacom lásky ku knihám, v mnohých krajinách aj k internetu. Hlavne preto už ôsmy ročník Junior Internetu bude práve v marci. Knihy majú svoje čaro, tí ktorí im podľahli sa netešia len z myšlienok v nich, ale aj z ich vône, z listovania v nich. Internet ako ich modernejšia verzia prišiel práve o veľkú časť tejto romantiky. Mnohí kvôli nemu stratili kontakt s realitou. Platí, že jed a liek odlišuje iba dávka, u informačných technológií je to skôr o spôsobe podávania. Mladí ľudia, ktorí nám budú 15. marca prezentovať svoje projekty, obvykle užívajú internet vo veľkých dávkach, ale naučili sa ho nie len konzumovať, ale aj pretvárať, budovať. Je pre nich, pre nás prostriedkom na sebarealizáciu. Unikátne a pekné je to, že netreba veľa, iba snahu a odhodlanie. Preto beriem pod rozkvitnutú vŕbu okrem mojej najobľúbenejšej knihy aj svoj laptop.

Teším sa na stretnutie 15. marca na Junior Internete
Michal->AMAVET = Junior_Internet && IT;


TLAČOVÁ SPRÁVA-Junior Internet už 15. marca v novom slovenskom Silicon Valley


Junior InternetBRATISLAVA, 11.3.2013 – V piatok, 15. marca bude nová budova Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave hostiť ôsmy ročník konferencie Junior Internet. Hlavným bodom programu budú prezentácie vybraných mladých talentov s projektmi v oblasti webových stránok, počítačovej grafiky, aplikácií či blogov. Každý Súťažiaci bude mať za úlohu zaujať porotu počas iba troch minút, kedy musí stihnúť vystihnúť všetky silné stránky svojej prihlásenej práce.

Čítať viac »

Vrcholia prípravy na Junior Internet

Junior InternetAko to už týždeň pred podujatím býva, na Sekretariáte to dýcha atmosférou príprav, „naháňaním sponzorov“, rozposielaním pozvánok, spisovaním zoznamov, prípravou materiálov a podobne. Junior Internet sa blíži a všetci účastníci si už doma určite horlivo pripravujú svoje prezentácie, aby hodnotiacej komisii ale aj všetkým návštevníkom predviedli svoje fantastické webstránky, designy či texty o internete. Tento rok je navyše „poznačený“ novým miestom konania, ktorým je nová budova FIIT – ky v Mlynskej doline, s ktorou sme uzavreli partnerstvo. Všetko nové je aj na niečo dobré a my pevne veríme, že nové miesto, ktoré je priamo úmerné zameraniu súťaže, sa Vám všetkým bude páčiť, rovnako ako projekty, ktoré sa na ňom predstavia. Tešíme sa na Vás!


Darujte 2% (alebo 3 %) z dane a podporte AMAVET

dve percentaVy sami môžete rozhodnúť o tom, kam poputujú Vaše 2 % z dane. Darujte ich mladým vedátorom a podporte tak aktivity, ktoré pre popularizáciu vedy a techniky na Slovensku robíme.

Ak ste sa rozhodli, že darujete Vaše 2% práve nám, pomôže Vám jeden z nasledujúcich postupov.

Novinka 2013: Ak ste v minulom roku odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín môžete organizácií venovať až 3 % z dane. Potrebujete len potvrdenie danej organizácie, pre ktoré ste dobrovoľnícky pracovali v roku 2012. Čo sa týka AMAVETu, veľmi radi Vám ho poskytneme. Píšte na czinegeova@amavet.sk alebo volajte na t. č. 02/44 87 23 31, 0905 506 312.

Čítať viac »

Víťazi Festivalu vedy a techniky sa pomaly ale iste začnú vydávať na cesty

Sľúbená odmena ich určite neminie! Autori najlepších projektov z Festivalu vedy a techniky 2012 už o malú chvíľu zavítajú do rôznych krajín Európy i do USA. Prvá z ciest víťazov na nich čaká už 21. marca, kedy Ivana Bezáková z Bratislavy a Peter Pazmány z Detvy sadnú na lietadlo do čarovnej Barcelony. Pevne veríme, že na podujatí Exporecerca Jóve budú úspešne reprezentovať nielen AMAVET, školu a mesto ale i celé Slovensko. Držíme im palce a už teraz sa tešíme na článok z ich cesty :-)


Termíny CERNu na druhý pol rok rezervujte už teraz

CERNChceli by ste navštíviť svetoznáme vedecko – výskumné centrum CERN, ktorému vďačíme za web, magnetickú rezonanciu, pozitrónovú tomografiu a značný postup v chápaní vesmíru a tom ako funguje? Chcete zároveň navštíviť Ženevu  a budovu OSN? Neváhajte už ani chvíľu a zarezervujte si termín už teraz, aby sme Vám v predstihu zabezpečili Vašu vysnívanú prehliadku. Termíny v CERNe je potrebné nahlásiť minimálne 4 mesiace vopred. Vydajte sa za fantastickým poznaním od neuveriteľných 153 €! 

Čítať viac »

Vysokoškoláci POZOR! Chorvátsko s partiou za najúžasnejšiu cenu!

Chorvatsko pre studentovKto by nechcel prežiť s partiou kamarátov a spolužiakov úžasný pobyt pri priezračnom mori? Vychutnať si skvelé možnosti zábavy a zároveň relaxu? Kemp Baško Polje Vám ponúka komfortné ubytovanie v mobilných domčekoch, vzdialenosť od mora len 350 metrov, pláž s možnosťami vodných aj "suchozemských" športov a suvenírovými obchodíkmi, potraviny a miestna pekárnička priamo v kempe. Len 2 km od kempu (15 min. chôdze popri mori) sa nachádza mestečko Baška Voda, ktoré mladým ľuďom ponúka pešiu zónu plnú obchodíkov, plážové bary a diskotéky. A len 7 km od nášho kempu Vás čaká rušná Makarska. Nudiť sa určite nebudete! Získajte spolu s vašimi priateľmi nezabudnuteľné zážitky na 10 - dňovom pobyte za neuveriteľnú cenu 123 €!

Využite našu fantastickú ponuku v termíne 31.5. - 9.6.2013 (viac po rozkliknutí plagátu) alebo si vyberte svoj termín! Viac na stránke superleto.sk.


Školenie pre budúcich animátorov „Zvedavých vedcov“ (12. 4. 2013)

Zvedavi vedciBaví ťa veda? Vieš niečo o chémií, fyzike či astrológií? Máš viac ako 18 rokov a chceš svoje poznatky šíriť ďalej? Prihlás sa na školenie animátorov „Zvedavých vedcov“ a staň sa jedným z nás! Prežiješ tak neopakovateľné chvíle v slnečnom Chorvátsku, v kempe Baško Polje a budeš odovzdávať svoje skúsenosti v „laboratóriu“ pod holým nebom. Prihlás sa u Katky na: lehotska@amavet.sk, 0905 506 312 do 5. apríla. Čakáme práve na TEBA!


Zasadnutie Kontrolnej komisie

Dňa 1. marca 2013 k nám zavítala už dobre známa trojica členov Kontrolnej komisie – pán Kysela, pán Gašparec a pán Baranček. Samozrejme, malé chybičky sa našli, žiadna katastrofa však nehrozila. Na druhej strane vieme, že sa neustále máme v čom zlepšovať a už teraz pracujeme na odstránení drobných nedostatkov, ktoré ostali zaznamenané v Zápisnici. Týmto by som v mene AMAVETu chcela srdečne poďakovať členom Kontrolnej komisie za čas, ktorý nášmu účtovníctvu venovali a samozrejme aj za ich rady a vyjadrenia.


Valné zhromaždenie AMAVETu

Dňa 9.3.2013 sa konalo v Martine Valné zhromaždenie (ďalej len VZ) AMAVETu na ktorom bol schválený nasledovný program: Správa o činnosti za rok 2012, správa Kontrolnej komisie AMAVETu za rok 2012. Návrh zásad a spôsob financovania klubov AMAVETu v roku 2013-2014, zúčtovanie dotácií za rok 2012, rozpočet na rok 2013, Plán rozvoja a činnosti  AMAVETu na dva roky, voľby do predsedníctva, kontrolnej komisie a voľby výkonného riaditeľa. Na VZ sa zúčastnilo 18 zástupcov AMAVETu a jeho klubov. Viac informácií dostanú všetky naše kluby mailom. Ďakujeme všetkým vedúcim AMAVET klubov za účasť na VZ a všetkým klubom želáme veľa jarného elánu pri ich hodnotnej činnosti.


Prezentácia činnosti AMAVET klubu 549 Martin na 15. Valnom zhromaždení Rady mládeže Žilinského kraja

prezentacia AMAVETuAMAVET klub 549 Martin je členom RMŽK. Dňa 19. januára 2013 sa konalo 15. Valné zhromaždenie Rady mládeže Žilinského kraja v spoločenskej sále N3, Café Kupé v Žiline, na ktorom sa zúčastnili členovia nášho klubu a prezentovali svoju činnosť za rok 2012 formou power-pointovej prezentácie. Nakoľko sa konferencie zúčastnili okrem organizácií pracujúcimi s deťmi aj žiacke školské rady stredných škôl ŽK, využili sme ich prítomnosť a pri tejto príležitosti sme všetkých pozvali na Krajský festival vedy a techniky Žilinského kraja, ktorý každoročne organizujeme v Martine. 


Amaveťáci z klubu 944 postavili snehového Štúra

Známeho slovenského jazykovedca Ľudovíta Štúra deti z AMAVET klubu Impulz 944 postavili v Modre dňa 17. februára pod vedením vedúcej klubu Ingrid Kuníkovej v spolupráci s rodičmi. Tento netradičný výtvor i priebeh jeho zhotovenia veľmi pekne opísali Modranské zvesti.

Čítať viac »

Grantové výzvy

Milé kluby,

prinášame Vám zopár tipov na podávanie Vašich projektov. Neváhajte a pokúste sa niečo zmeniť. Stačí, ak budete mať Vy alebo Vaši zverenci dobrý nápad, pretože tým sa medze nekladú! „Rozkliknite“ nasledujúce výzvy:

Intenda – Rozvíjame občiansku identitu

O2 – Thing big

Nadácia Slovenskej sporiteľne

Nadácia pre deti Slovenska - Hodina deťom

Visegrad fund (V4)

Náš generálny partner pre konferenciu Junior Internet - Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku ponúka zaujímavú stáž pre šikovných web developerov v Štrasburgu. Viac informácií nájdete TU.


Pobavilo nás, pobaví aj Vás? Pozor na výmoly

Pozor vymol


POKUS - Po stopách Rutherforda

pokusErnest Rutherford svojím pokusom objasnil štruktúru atómu, o ktorej dovtedy panovali rozličné hypotézy (napr. pudingový model J.J. Thompsona). Nasledujúci pokus vám sčasti pomôže predstaviť si, s akými ťažkosťami sa musel potýkať.

Čítať viac »

Tel.č., fax: 02 44 872 331 Mobil: 0905 506 312 E-mail: amavet@amavet.sk
www.amavet.skwww.superleto.skwww.festivalvedy.skwww.juniorinternet.sk
ISSN 1337-1703
(cc) 2012 AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku
Odhlásenie z mailinglistu