Informujte o aktivitách AMAVETu a nových udalostiach vo svete mládeže aj vedúcich krúžkov, svojich členov, priateľov, či známych - nezabudnite im tento newsletter preposlať!!

Milí priatelia,

Bronka Czinegeovadecembrový editoriál mám vždy veľmi rada. Asi je to preto, že sa v ňom dá písať o samých pekných veciach, pretože pred dverami sú najkrajšie sviatky roka. Na uliciach nás obklopuje vianočná výzdoba, pečú sa koláče, kupujú sa milé prekvapenia. Ale nie je to len o tom. Predovšetkým je to o stretnutiach s blízkymi, srdečnosti a pokoji, ktorý v nás nastáva. Všetci sa tešíme na ozdobený vianočný stromček, kapustnicu či kapra, no najmä na tú nenahraditeľnú atmosféru, ktorá nás obklopí len raz ročne. Aj vianočný čas v AMAVETe mám veľmi rada. Pomaličky sa uzatvára rok a v nás dohrávajú dojmy z vydarených podujatí a zo stretnutí, z ktorých nemôžem vynechať víkendové školenie vedúcich klubov, ktoré sa uskutočnilo 7. – 9. decembra pod Lomnickým štítom. Stretnutí však bolo v roku 2012 oveľa viac a nedá mi nespomenúť, že by sa nemohli uskutočniť bez Vašej podpory a preto mi dovoľte poďakovať Vám za dôveru, ktorú ste nám v tomto roku venovali. Pevne veríme, že v budúcom roku tomu nebude inak a ostanete nám verní aj naďalej.

Prajem Vám všetkým tie najkrajšie Vianoce plné lásky a pohody a v Novom roku 2013 veľa úspechov, príjemných prekvapení a zážitkov.

Bronka Czinegeová
Vaša šéfredaktorka

 

Registráciu na Junior Internet spúšťame už v pondelok

Junior InternetChceš sa aj ty zapojiť do jedinečného projektu Junior Internet 2013 a ukázať, čo v tebe je? Možnosť prihlásiť sa na túto skvelú súťaž pre mladých webmajsterov máš už od pondelka, 17. 12. 2012. Na webovej stránke juniorinternet.sk spúšťame registráciu a vyhlásime tiež súťažné kategórie! Vyber si tú svoju a zabojuj so svojim webovým projektom. Tešíme sa na teba!

 

Predvianočné Viedne s AMAVETom

Výlet do Predvianočnej Viedne až do 21. 12. 2012

Využite možnosť navštíviť Predbianočnú Viedeň s AMAVETom a ponúknite Vašim žiakom jedinečný zážitok! Nádherné historické centrum mesta plné pamiatok z čias renesancie, gotiky či baroka. Honosná okružná ulica Ringstrasse, monumentálny pomník na námestí Maria-Theresien-Platz, cisársky hrad a terajšie sídlo hlavy štátu Hofburg, symbol Viedne – gotický Stephansdom. Krátke nazretie do minulosti viedenských krás, návšteva Naturhistorického, Kunsthistorického alebo Technického múzea a na záver Rathaus v novogotickom štýle s neopakovateľnou atmosférou vianočných radničných trhov.

Viac na: http://amavet.sk/show_event.php?id=5&idd=4

 

Posledných 10 miest na Informačnú cestu do Chorvátska

Špeciálna príležitosť pre riaditeľov škôl, učiteľov a trénerov

Baško PoljeUbytovanie v mobilných domčekoch zadarmo! Nie, to nie je žart. Príďte si v termíne 25. 5. - 1. 6. 2012 obhliadnuť "terén" v našom kempe Baško Polje a zistite, že je tým pravým miestom pre všetkých Vašich žiakov. Urobte v Chorvátsku koncoročný výlet či školu v prírode! 

Navyše, máme pre Vás fantastický vianočný darček. Ak si skupina 40+4 zarezervuje svoj termín do konca januára 2013 ako bonus bude mať k dispozícií až 11 mobilných domčekov a 5. vedúceho grátis.

Šťastné a veselé :) 

Viac na: http://www.superleto.sk/.

 

Labák - Nové číslo na stránke

Milý riešiteľ,

LabakOrganizátori projektu Lábák (online korešpondenčný seminár) si pre vás v decembri pripravili 2. číslo Labáku s podnázvom Financie trochu inak. V tomto čísle môžete využiť svoje vedomosti a spojiť ich spolu s prírodnými vedami. Organizátori projektu vám prajú veľa štastia pri riešení úloh. 

Viac na labak.net

 

Výzva pre štvrtákov - Fantastické pomaturitné štúdium

Pomaturitne studium Hodrusa HamreNevzali ťa na vysokú a chceš umelecky tvoriť? Prihlás sa na pomaturitné štúdium na SSUŠ Hodruša Hámre. Čaká na teba fantastický odbor Grafika vizuálnych komunikácií, ktorý skončíš s titulom diplomovaný odborník. Zapni a realizuj sa! Prejav svoj potenciál!

Viac informácií tu: .../Hodrusa%20Hamre.pdf

Stránka školy: http://ssushh.sk/news.php

 

Možnosť tvorby vlastnej webstránky

Milé Kluby,

nezabudnite na možnosť vytvoriť si vlastnú webovú dómenu pod taktovkou AMAVETu. Napr. klub500.amavet.sk. Ozvite sa našim šikovným chalanom, ktorí Vám s vytvorením web domény ochotne pomôžu: richter@amavet.sk, valicek@amavet.sk, 0905 506 312. Dajte o sebe vedieť. Využite tiež schopnosti a potenciál Vašich zverencov ako správcov Vašej klubovej stránky.

 

Školenie vedúcich klubov AMAVETu (7. – 9. decembra 2012)

Skolenie AMAVETOpäť raz bolo tomu tak, že sa tesne po Mikulášovi stretli vedúci klubov, tento krát pod Lomnickým štítom, v obci Stará Lesná, neďaleko Tatranskej Lomnice. Hneď po príchode privítal hostí šikovný a štedrý Mikuláš, ktorý rozdal sladkosti a milý úsmev. Na školení sa okrem voľnej diskusie medzi vedúcimi, ktorá prebiehala v rámci celého pobytu riešili aj interné veci a síce nové bodové hodnotenie klubovej činnosti za rok 2013 a tiež zmena stanov našej organizácie a to počas soboty, 8. 12. 2012. Keďže riešenie týchto vecí prebiehalo formou diskusie, vedúci klubov mali možnosť vyjadriť svoje stanovisko a nakoľko sa vždy dá dohodnúť, nakoniec sme prišli k spoločným záverom. V sobotu ešte prebehla prezentácia činnosti Sekretariátu, resp. jeho projektov a predstavenie nového záujmového krúžku klubu 776 zo Starej Ľubovne a po tomto bloku sa prešlo na mimoriadne Valné zhromaždenie, na ktorom sa schválili predtým rozoberané veci.

http://amavet.sk/read_post.php?id=1094:

 

Projekt GEŠAJOVSKÉ MLYNY - AMAVET klub č. 946, Zálesie

gesajovske mlynyPod vedením Ing. Mariána Fačkovca z AMAVET klubu č. 946 zo Zálesia, sa 17. novembra 2012 uskutočnila finalizácia projektu Gešajovské mlyny, počas ktorého dobrovoľníci nainštalovali repliky vodných mlynov do vôd Malého Dunaja.

Zámerom projektu Gešajovské mlyny je na základe pamäti starých obyvateľov, získaných vedomostí z múzea vodných mlynov v Galante a zápiskov pôvodných mlynov na rieke Dunaj vytvoriť náučno-informačnú trasu o vodných kolách.

Cieľom projektu je vložiť do prírodnej scenérie kus histórie, ktorá čerpá z pôvodného spôsobu obživy ľudí. Rovnako je snahou zveľadiť trasu, ktorú využívajú obyvatelia Zálesia a susedných obcí na vychádzky, rozšíriť možnosti trávenia voľnočasových aktivít obyvateľov a umožniť oboznamovanie sa s tradíciami, ktoré boli odpradávna späté s Malým Dunajom.

http://amavet.sk/read_post.php?id=1089:

 

Jesenné aktivity Amavet klubu 752 v Cejkove

amavet klub 752AMAVET klub 752 v Cejkove na čele s klubovou vedúcou Ankou Gibovou počas jesene naozaj nelenil. Svedčia o tom príspevky, ktoré nám z klubu poslali. A že ich nie je málo a že sú naozaj skvelé, o tom sa už presvedčte sami. Prinášame Vám prehľad jednotlivých jesenných podujatí tohto klubu. 

http://amavet.sk/read_post.php?id=1095:

 

História slovenských fyzikov

jedlik

Štefan Anián Jedlík – uhorský „Faraday“ alebo „Siemens“?

Mnohí z vás boli už iste ohromení aplikáciou a širokým využitím elektromotorov, dynama a ďalších zariadení pracujúcich na princípe elektromagnetickej indukcie. V literatúre sa často v tejto súvislosti skloňuje Michael Faraday a iste aj právom. Málokto však vie, že nezávisle na mnohé zákony a vynálezy prišiel i fyzik slovenského pôvodu Štefan Anián Jedlík.http://amavet.sk/rea...ebo-%E2%80%9ESiemens%E2%80%9C?

 
ISSN 1337-1703
(cc) 2012 AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku
Odhlásenie z mailinglistu