AMAVET Asociácia pre mládež, vedu a techniku
e-AMAVET Revue
Jún 2009

Informujte o aktivitách AMAVETu a nových udalostiach vo svete mládeže aj vedúcich krúžkov, svojich členov, priateľov, či známych - nezabudnite im tento newsletter preposlať!!

Foto BronkaDovoľte mi využiť túto príležitosť prihovoriť sa Vám a zároveň dodatočne pogratulovať deťom k MDD, pretože verím, že práve tie sú našou budúcnosťou. Taktiež sa chcem prihovoriť k pedagógom a vedúcim krúžkov a úprimne Vám poďakovať za dôležitú prácu s deťmi počas školského roka 2008/ 2009. Ktosi raz povedal, že byť učiteľom nie je povolanie, ale učiť je poslaním, čo je podľa mňa, viac ako úctyhodné. Keďže je tento newslletter posledným v tomto školskom roku a opäť sa k Vám dostane až začiatkom septembra, v kútiku duše verím, že sa s Vami stretnem na hodnotnom podujatí Dni vedeckej mládeže, ktoré sa toho roku spájajú s pilotným Krajským Festivalom, na ktorý sa už teraz, všetci pilne pripravujú. Všetkým Vám prajem nádherné leto, načerpanie nových síl a získanie krásnych slnečných zážitkov.
Vaša šéfredaktorka

Banskobystrický KRAJSKÝ FESTIVAL VEDY A TECHNIKY  

Dni vedeckej mládeže 2009

Už onedlho vypukne pilotný projekt AMAVETu, ktorý sa Sekretariát v spolupráci s AMAVET klubom č. 894 v Lučenci, rozhodol spojiť s hodnotným a príjemným podujatím, ktoré je stretnutím nadanej mládeže a vizionárov, ktorí svojich zverencov vedú k aktívnemu a plnohodnotnému využívaniu voľného času v AMAVET kluboch, roztrúsených po celom Slovensku.                                                                                                    Viac                                
 Rýchle správy

AMAVET klub č. 519 z Čadce, na čele s vedúcim klubu, pánom Nekorancom sa rozhodol opäť stráviť pár nezabudnuteľných dní v slnečnom Chorvátsku, v kempe Baško Polje, kde každoročne organizujeme letné tábory i pobyty pre rodiny s deťmi.


Milé KLUBY !

Webová stránka www.amavet.sk pre Vás otvára možnosť zviditeľniť Vašu prácu, jej výsledky a úsilie, ktoré pri nej vynakladáte. Je tu pre Vás, aby Vám pomohla spropagovať pripravované tábory. Stačí len kliknúť http://www.amavet.sk/index.php?option=com_user&view=register, zaregisrovať sa a nám príde správa, na základe ktorej Vám pošleme prístupové heslá.
Využite tento jedinečný spôsob zviditeľnenia sa !

Nadácia Pontis - chceli by sme Vám týmto, milé kluby, dať do pozornosti i skvelú možnosť výzvy cez túto nadáciu, ktorá spolupracuje s výzamnými spoločnosťami a otvára tak dvere každému. Niekedy stačí pár minút a zrodí sa dobrý nápad, potom stačí pár momentov a môže to vísť. Nepremeškajte svoju šancu !
Podrobnosti o rozličných nadačných fondoch nájdete tu: http://www.nadaciapontis.sk/aktivne_nadacne_fondy


Príprava stanového tábora v Chorvátsku sa práve v týchto dňoch presúva na priame miesto - do kempu Baško Polje, kam cestuje skupina pracovitých ľudí, ktorí sú pripravení nachystať príjemné miesto na oddych pre všetkých milovníkov priezračného mora či bláznivého raftingu.

Niektoré cesty FVaT sú už úspešne za nami a niektoré na slovenských vedátorov ešte len čakajú. Jedným z týchto podujatí je aj medzinárodný kongres v španielskej Zaragoze (15. -21. 6. 2009) či excelentná súťaž ESI - Expo Science International v Tunise (21. -29. 6. 2009). Novinkou medzi významnými medzinárodnými podujatiami, ktoré su odmenou pre nadaných mladých ľudí, je podujatie v Juhoafrickej republike, plánované na október 2009. O priebehu týchto podujatí Vás budeme priebežne informovať.

Úspechy klubu č. 884 z Novej Dubnice

Už 3 roky navštevuje pán Ing. Mgr. Igor Bukovčák so svojimi deťmi medzinárodnú programátorskú súťaž s názvom Batlíkuv Borec, kde za klub získali 3 roky po sebe 1. miesto, čo je naozaj úctihodné. Prinášame Vám výsledkovú tabuľku celkového poradia, ktorú nájdete tu: http://spreadsheets.google.com/pub?key=pCwtjTUwZpYuNvMmimHjWDw


Festival vedy a techniky má svoj nový termín ! Národná slovenská súťaž, ktorá ponúka mladým ľuďom zaujímajúcim sa o vedu a techniku, možnosť preraziť s vedecko - technickým projektom, sa uskutoční  5. - 7. november 2009. Využite čas, ktorý máte a pripravte sa ! FVaT na Vás čáká a opäť bude veľký ! Tešíme sa na Vás a na Vaše zaujímavé projekty !

O NÁS PRE VÁS

POZNÁVAME EURÓPU S AMAVETOM

I keď sa v súčasnosti venujeme na Sekretariáte letným turnusom v Chorvátsku a úspešne rozbiehame letné obdobie v kempe Baško Polje, nezabúdame ani na hodnotné poznávacie cesty, ktoré efektívne otvárajú cestu k vedomostiam a vytvárajú priestor pre neformálne vzdelávanie.                           

CHORVÁTSKO a krásy Jadradnu

Amavet sa opäť, po minuloročnej úspešnej sezóne, pripravuje na tú ďalšiu. Prípravy vrcholia, a nadšenci príjemnej dovolenky, či bláznivého, no poučného tábora, sa majú na čo tešiť. Nepremeškajte svoju šancu, prihláste sa a zažite fantastické prázdniny s AMAVETom.  Viac nájdete na webovej stránke www. superleto.sk, i v tomto článku.                                                

Realizácia projektu v Chorvátsku

Už o pár dní na nás čaká realizácia projektu s hodnotnou a zaujímavou myšlienkou, ktorá určite osloví i Vás...                                                                                          

Mediálny záujem o AMAVET narastá

Rušné obdobie v AMAVETe spojené s realizáciou Junior Internetu, či ešte predtým celoslovenského Festivalu vedy a techniky, a vysielanie jeho víťazov na medzinárodné podujatia, prakticky do celého sveta, prinieslo i odmenu vo forme zvýšenej medializácie AMAVETu. Na začiatku nás potešil mesašník Euroreport plus http://www.euroreportplus.sk/pdf/200904.pdf, ktorý nám a Junior Internetu venoval vzácnu dvojstránku, neskôr to bol telefonát od redaktora mesačníka Život so záujmom spísať článok o šikovnej dvojici mladých vedátorov, ktorí uspeli na súťaži I - SWEEEP a potom pani Kukolová priniesla zo zasadnutia APVV propagačnú brožúru s názvom Úspechy vedy a techniky podporené Agentúrou na podporu vúskumu a vývoja, kde sme uvedený ako úspešný projekt a to hneď na prvej strane. Takéto úspechy nás neuveriteľne tešia a dúfame, že budú len pribúdať:-)
                                                                                      

 

 

 

 

Viac 

 

 

Viac 

 

 
Viac 


Udialo sa
8. -15. máj
Intel ISEF (Reno, Nevada, USA)
Prinášame Vám pohľad vydareného podujatia a zároveň najväčšieho stretnutia najnádejnejších vedeckých talentov z celého sveta. Vychutnajte si toto podujatie očami slovenských účastníkov, ktorí mali možnosť reprezentovať Slovensko na tejto prestížnej súťaži s dlhoročnou tradíciou.
22. apríl
Zaujímavá akcia v srdi Rimavskej Soboty sa v týchto dňoch uskutočnila pod ochrannou rukou AMAVET klubu č. 844. Prinášame Vám priebeh akcie očami organizátorky, pani Gverinovej, ktorá nám poskytla zaujímavý článok
Viac 

Pripravujete zaujímavé podujatie vo vašom klube a chcete sa oň podeliť s ostatnými?
Neváhajte a kontaktujte nás.

Spestrenie na tento mesiac
Pokus Ako lámať svetelný lúč Viac
Osobnosti Martin Bylica Viac
 
© AMAVET